ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամները հյուրընկալվել են Հայաստանում ԻԻՀ դեսպանատանը
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամները  եւ ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչներ հունվարի 25-ին հյուրընկալվել են Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատանը:
Բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն ընդգծել է, որ երկու հարեւան երկրների ու ժողովուրդների միջեւ ձեւավորված ամուր կապերը խթան են քաղաքական, տնտեսական ու մշակութային հարաբերություններն էլ ավելի զարգացնելու համար: Նա նշել է, որ հայ-իրանական հարաբերություններն այս տարիների ընթացքում զգալի ձեռքբերումներ են ունեցել: Վահրամ Բաղդասարյանը, անդրադառնալով վերջերս Թեհրան կատարած այցին եւ Իրանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ հանդիպմանը, ընդգծել է ստորագրված համաձայնագրերի իրականացման անհրաժեշտությունը: Բարեկամական խմբի ղեկավարը, կարեւորելով Ասիական երկրների համաժողովին Հայաստանի անդամակցությունը, հույս է հայտնել, որ Իրանն այդ հարցում կհամագործակցի Հայաստանի հետ:
Հայաստանում ԻԻՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադին նշել է, որ երկկողմ հարաբերությունների ընդլայնման հարցում որեւէ սահմանափակում չկա, եւ Իրանը պատրաստ է բոլոր բնագավառներում խորացնել համագործակցությունը: Դեսպանի խոսքով՝ կնքված համաձայնագրերը կյանքի կոչվելու դեպքում կարող ենք հույս ունենալ, որ Իրանի ու Հայաստանի միջեւ առեւտրաշրջանառության ծավալը թռիչքային աճ կարձանագրի:

Members of RA NA Armenia-Iran Friendship Group Hosted in IRI Embassy to Armenia
On January 25, the members of the RA NA Armenia-Iran Friendship Group were hosted in the Embassy of the Islamic Republic of Iran to Armenia.
The Head of the Friendship Group Vahram Baghdasaryan has underlined that the firm ties formed between the neighbouring countries and peoples serve as ties for further developing the political, economic and cultural relations. He has noted that during these years the Armenian-Iranian relations had considerable achievements. Touching upon the visit to Tehran paid recently and the meeting with the high ranking officials of Iran, underlined the necessity of the implementation of the signed agreements. Highlighting the membership of Armenia to the Forum of the Asian countries, the Head of the Friendship Group expressed hope that Iran would cooperate with Armenia in that issue.
The IRI Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Seyed Kazem Sadjadi has noted that there is no restriction in the expansion of the bilateral relations, and Iran is ready to deepen the cooperation in all spheres. In the Ambassador’s word, in case of implementing the agreements we can hope that the volume of goods turnover between Iran and Armenia will record flying economic growth.
Let us note that the Head of the Ararat, Lori, Armavir and Kotayk Marzes also attended the reception.